FOTELIK SAMOCHODOWY OBROTOWY 360° NIEBIESKI 0-36 KG GR. 0+/1/2/3 ISOFIX

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 416,95 zł 416.95
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Little Rider
Kod EAN: 5905226006469

Opis

Certyfikowany fotelik samochodowy marki LITTLE RIDER, przeznaczony jest dla dzieci dla 4 grup wagowych 0+ (0-13 kg), 1 (9-18 kg), 2 (16-25 kg) i 3 (22-36 kg). Fotelik wyposażony jest w obrotowe siedzisko  360° oraz w mocowanie ISOFIX + Top Tether.

Główne cechy:
  • Grupa wagowa: 0+ (0-13 kg) / 1 (9-18 kg) / 2 (16-25 kg) / 3 (22-36 kg)
  • Produkt jest zgodny z Homologacją ECE 44.04
  • Fotelik posiada funkcję obrotu siedziska 360°
  • Fotelik wyposażony jest w mocowanie ISOFIX + Top Tether
  • Fotelik przystosowany jest do montażu z wykorzystaniem 3-punktowych pasów bezpieczeństwa
  • Fotelik posiada system regulacji zagłówka
  • Fotelik jest w kolorze szaro-niebieskim
Certyfikowany fotelik samochodowy przeznaczony jest dla dzieci dla 4 grup wagowych 0+ (0-13 kg) / 1 (9-18 kg) / 2 (16-25 kg) / 3 (22-36 kg). Może być użytkowany przez dziecko do osiągnięcia wagi 36 kg, czyli do osiągnięcia około 12 roku zycia. Fotelik może być montowany przodem i tyłem do kierunku jazdy, w zależności do swoich potrzeb oraz bezpieczeństwa dziecka. Fotelik posiada mocowanie ISOFIX + Top Tether oraz 4-stopniowy system regulacji wysokości zagłówka, odpowiedni dla każdej grupy wagowej. Dzięki zastosowaniu specjalnej, demontowanej wkładki odpowiadającej za właściwą pozycję dzieci, które jeszcze nie siedzą samodzielnie, fotelik "rośnie" razem z naszym dzieckiem od urodzenia do ukończenia 12 roku życia. Fotelik wyposażony został w obrotowe siedzisko 360° .

ISOFIX + Top Tether

Fotelik wyposażony jest w mocowania ISOFIX i Top Tether, dzięki czemu będą pasować do każdego samochodu wyposażonego w ten system. Z wyglądu ISOFIX przypomina metalowe uchwyty, które przytwierdzone są do nadwozia pojazdu. Znajdują się one pomiędzy oparciem, a siedziskiem kanapy. Największą zaletą systemu ISOFIX jest prostota montażu, gdyż praktycznie nie istnieje możliwość błędnego przymocowania fotelika, co często zdarza się podczas przypinania "standardowego" fotelika pasami. O tym, że zamocowaliśmy prawidłowo fotelik, powiadomią nas charakterystyczne kliknięcia. Cały proces trwa dosłownie kilka sekund. Foteliki mocowanie przy pomocy ISOFIX są dużo bardziej stabilne i nie ma ryzyka przesuwania się fotelika w trakcie jazdy.

Poza ISOFIX, fotelik posiada górny pas mocujący, czyli Top Tether. Jest to dodatkowe zakotwiczenie fotelika do konstrukcji pojazdu. Ma ono zapobiegać przemieszczaniu się fotelika, a w przypadku zderzenia czołowego, fotelik nie oderwie się od oparcia, tym samym znacznie zmniejszamy ryzyko szarpnięcia główką dziecka. Złącze do montażu górnego pasa zazwyczaj znajduje się z tyłu pojazdu, najczęściej z tyłu fotela, bądź na podłodze bagażnika. Zderza się jednak tak, że uchwyt ten znajdziemy na suficie lub ścianie bocznej bagażnika.

Obrotowe siedzisko 360°

Fotelik wyposażony został w obrotowe siedzisko 360°. Dzięki możliwości obrotu o pełne 360 stopni fotelik może być montowany zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, a także ustawiany bokiem - co daje rodzicom łatwy dostęp do wkładania i wyjmowania maluchów. Nie musimy przy tym demontować fotelika z mocowań ISOFIX.

Montowany tyłem i przodem do kierunku jazdy.

Fotelik pozwala na montaż tyłem i przodem do kierunku jazdy. W przypadku maluchów (do 13 kg / grupa 0+) rekomendowana jest tylko jazda tyłem do kierunku jazdy. Zapinanie odbywa się przy pomocy zintegrowanej 5-punktowej uprzęży, która zapewnia stabilne mocowanie i ochronę dzieciom. Możliwy jest też montaż przodem i dotyczy to dzieci ważących od 9 do 36 kg (grupa 1/2/3), czyli do ok. 12 roku życia. Należy wtedy użyć 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. W zagłówku fotelika znajdują się specjalne prowadnice, które odpowiadają za jego prawidłowy przebieg.

Wkładka redukcyjna dla młodszych dzieci

Do fotelika dołączona jest specjalna, całkowicie demontowalna wkładka redukcyjna, dzięki której możliwe jest idealne dopasowanie fotelika do mniejszych i młodszych dzieci. Wkładka pozwala na zachowanie ergonomicznej pozycji, która jest odpowiednia dla dziecka, które nie siedzi jeszcze samodzielnie. Ponadto fotelik posiada regulację wysokości pasów fotelika, dzięki czemu możemy bezpiecznie dopasować odpowiednią wysokość do wzrostu naszego dziecka.

Konserwacja i pielęgnacja.

Fotelik wykonano z wysokiej jakości materiałów. Zarówno tapicerka jak i wkładka redukcyjna są całkowicie demontowalne, a ich zdjęcie nie trwa dłużej niż minutę. Utrzymanie fotelika w czystości nie stanowi wyzwania. Zdjętą tapicerkę i wkładkę, można bezpiecznie prać w pralce, bez użycia wybielaczy w temperaturze do 30°.

Więcej informacji znajdą Państwo w instrukcji dołączonej do fotelika. Instrukcja jest w języku polskim i angielskim.

Zachęcamy do zakupu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium